W naszej firmie można zamówić formatki z poliwęglanu przycięte na wymiar - ograniczy to wówczas koszt transportu płyt dużego formatu. Przy zamawianiu usługi cięcia należy pamiętać o szerokości ostrza narzędzia tnącego - z reguły wynosi ono około 3mm. Informacja ta będzie przydatna przy planowaniu rozkroju materiału.
Jeżeli konieczne jest docięcie płyt z poliwęglanu na budowie, wtedy najprościej użyć do tego celu wyrzynarki elektrycznej. Nożyki wyrzynarki powinny mieć szerokie rozwarte zęby, by przy cięciu powstały możliwie duże wióry. Łatwo je wówczas usunąć z komór poliwęglanu, już przez uderzenie większość opiłków powinna sama wypaść. Zastosowanie zbyt wąskich nożyków z drobnymi ząbkami spowoduje że do wnętrza komór poliwęglanu przylgnie pył trudny do usunięcia nawet sprężonym powietrzem. Doraźnie do docinania płyt można użyć pił ręcznych ale nie należy używać szlifierek kątowych.
W celu usunięcia wiórów z komór płyt poliwęglanowych stosujemy przedmuchiwanie komór sprężonym powietrzem. Powietrze powinno być czyste, suche i niezaolejone.
W równie prosty sposób można wykonać otwory w poliwęglanie, używając wiertarki elektrycznej i wierteł do metalu. Pamiętać trzeba aby płyta była dobrze umocowana i nie wyrwała się podczas wiercenia. Nie powinno się wiercić zbyt blisko krawędzi płyty, szczególnie w przypadku płyt komorowych, gdzie ze względu na strukturę wewnętrzną odległość od brzegu powinna wynosić co najmniej 4 cm.
Po zakończeniu operacji również należy przedmuchać komory poliwęglanu suchym, sprężonym powietrzem.