Po zakończeniu montażu sprawdzamy czy zamocowane zostały wszystkie śruby, czy dokręcone zostały symetrycznie oraz czy uszczelki są włożone z wystarczającą starannością,
Przedstawiona Państwu powyżej instrukcja dotyczy montażu prostych tanich lecz niezwykle trwałych okien przemysłowych, wypełnionych poliwęglanem komorowym, grubości 16mm lub 10mm. Stolarka aluminiowa została opracowana przez naszą firmę i jest chroniona prawami autorskimi oraz patentowymi. Prezentowane rozwiązanie przeznaczone jest między innymi do obiektów przemysłowych. Nasze okna z poliwęglanu nadają się zarówno do nowych obiektów jak i do obiektów remontowanych, gdzie należy się liczyć z pewnymi odchyłkami wymiarów istniejących /zastanych/ już konstrukcji. Kształt naszych profili jak i cały system został opracowany przy udziale naszych montażystów, w efekcie tych prac stworzyliśmy niezwykle łatwe w montażu okna. Projektując profile uwzględniliśmy swobodną rozszerzalność poliwęglanu pod wpływem temperatury, to zaś sprawia że nie musimy się obawiać że poliwęglan wypadnie zimą lub wybrzuszy się podczas upałów. Przewidzieliśmy także że żywotność poliwęglanu wynosi około 12-15 lat w elewacjach południowych, w zachodnich i wschodnich 15-18 lat, zaś w północnych nierzadko przekracza 20 lat. Oznacza to że pomimo wielu znakomitych parametrów poliwęglanu nie należy on do materiałów wiecznych, stąd należy się liczyć z tym że wcześniej czy później będziemy go musieli wymienić. Przestrzegamy przed Stosowaniem prymitywnych rozwiązań opartych na wąskich profilach i silikonie, albowiem musimy być przygotowani na to że okna wytrzymają najwyżej kilka lat, po których czeka nas wymiana zarówno poliwęglanu jak i całej stolarki aluminiowej, a to będzie generowało niebotyczne koszty. Im wyżej położone są okna tym droższy będzie koszt ich naprawy lub wymiany.
Stosując nasze rozwiązania i przestrzegając wszystkich przedstawionych przez nas wytycznych, będziecie mieli Państwo pewność że okna wykonane w naszej technologii będą służyły bardzo długo, zaś podczas wymiany poliwęglanu w przyszłości odpadnie Państwu konieczność wymiany całej stolarki.
Instrukcja została opracowana z myślą o montażu okien do blachy stalowej, ponieważ taki rodzaj rozwiązań jest najczęściej stosowany.
Wobec olbrzymiej różnorodności rozwiązań stosowanych w budownictwie przedstawione w instrukcji okna dachowe mogą być montowane także do innych podstaw niż do tych przedstawionych w instrukcji; takich jak z drewna, stali, betonu oraz innych materiałów, jak również kombinację tych materiałów. Instrukcja opracowana została dla dwóch rodzajów wypełnień czyli poliwęglanem gr 16mm oraz 10mm . Przyjęto także że stolarka aluminiowa w zastosowana w standardzie wykonana jest z surowego aluminium, jako opcja profile mogą być za dopłatą malowane wg palety RAL Ponieważ każdy obiekt, a co za tym idzie i okna przemysłowe są poddawane innym obciążeniom dlatego przed ich zastosowaniem należy zaczerpnąć opinii uprawnionego konstruktora lub projektanta, który w razie potrzeby powinien rozwiązanie dopuścić lub indywidualnie dopasować do danego obiektu poprzez wprowadzenie odpowiednich zmian. Dostosować też należy wytrzymałość okien dachowych świetlików jak i zadaszeń do obciążeń śniegiem oraz wiatrem występującym w danym rejonie. Należy nie dopuszczać do zbytniego zalegania śniegu na tych konstrukcjach. Jeżeli prawo tego wymaga to przed zamontowaniem świetlików lub innych przeszkleń należy uzyskać we właściwych urzędach odpowiednie pozwolenia oraz zgody.
W celu łatwiejszego zrozumienia zasad montażu poliwęglanu w poniższych linkach umieściliśmy wiele bardzo przydatnych wiadomości które ułatwią Państwu montaż. Przedstawiamy także i przytaczamy równie pomocne informacje z naszego forum które przedstawiają skutki nieprawidłowego montażu świetlików oraz zadaszeń. Zamieszczone tam fotografie najdobitniej obrazują skutki stosowania nieodpowiednich materiałów, jak i przestrzegają przed najczęściej popełnianymi błędami